Whiskas kedi mamasının içinde neler var ve nasıl yapılıyor?

Whiskas® Kedi Mamasının İçindekiler

Whiskas® tarafından kullanılan tüm içerikler doğal olarak toplanır ve insan tüketimi için uygundur. Kullanılan hiçbir şey genetik olarak değiştirilmemiştir.

Whiskas® ham bileşenlerden üretilir. Örneğin:

  • Sığır eti
  • Kümes Hayvanları
  • Domuz eti
  • Balık
  • Sebzeler (örn. havuç, bezelye)
  • Tahıllar (pirinç vb.)
  • Sakatat
  • Vitaminler ve mineraller

Her lezzet; proteinler, yağlar, karbonhidratlar, vitaminler, mineraller ve suyun ideal karışımını sunmak için özenli bir şekilde hazırlanmıştır.

İçindekilerin tamamı, beslenme kalitesi, güvenliği, bileşimi, görünümü ve yasallığı ile ilgili ayrıntılı şartlara uymaktadır. Her yeni içerik kullanılmadan önce test edilir ve tedarikçiler düzenli olarak kontrol edilir.

Whiskas® kedi mamasını nasıl yapıyoruz?

Zorunlu etoburlar olarak kedilerin, protein bakımından yüksek beslenme şekline ihtiyacı vardır. Bu nedenle hem yaş hem de kuru mamalarda balık, kümes hayvanları ve sığır eti gibi bileşenler yer alır. Bu bileşenler doğranır ve öğütülür.

Yaş mamalar, kedilerin protein ve su alımının ana kaynağıdır. Malzemeler doğranır ve karışım ezme haline getirilir, ardından pişirilerek kedilerin en sevdiği su bazlı dokular, jöle ve gravy sos ile karıştırılır. Son aşamada ürün poşetlere (pouch), teneke kutulara ve konservelere doldurulur.

Protein bileşenlerinin diğer kısmı olan sebzeler, tahıllar, vitaminler ve mineraller ekstrüder (bir boru içindeki homojenizasyon/konveyör vidası) adı verilen bir makinede yüksek sıcaklık ve yüksek basınç ortamında pişirilir ve karıştırılır.

Bu karışım, farklı şekiller, parçacıklar yapan bir kalıp plakasından geçirilir. Sıcaklık ve basınçtaki zıtlık nedeniyle, gevrek dokuyu elde edecek şekilde genişler ve sertleşirler. Mikrop üremesini önlemek için kurutulurlar. Parçacıklar daha sonra torbalanırlar.

Kalite Kontrol Süreci

Whiskas® bu süreci çok ciddiye alır, süreç boyunca kimyasal analizler, bileşenlerin tam izlenebilirliği, ambalajlama ve makine kontrolleri gibi 20 kontrol noktası oluşturmuştur.

Bu kalitenin daima en iyi durumda olmasını sağlar.

X