Rutinleri Belirlemek

Sevimli yavru kedinizin yeni evine hızlı ve mutlu bir şekilde alışmasını arzu edeceksiniz. Birkaç basit rutin belirlemek işleri büyük ölçüde kolaylaştırabilir; bazı iyi alışkanlıklar aşağıda mevcuttur.

Tuvalet

Doğası gereği, yavru kedini temiz ve derli toplu olmak ister. Bu doğal içgüdüsüne uygun hareket etmesine yardımcı olmak için, kedi kumu tepsisini mamasından ve suyundan uzakta özel bir noktaya yerleştirin. Kedi kumu tepsisinin nerede olduğunu gösterdiğinizde, kullanmayı hızla öğrenecektir.

Yemek saati

Tam ve dengeli öğünler –Whiskas® Yavru Kedi Poşet Mamaları gibi – yavru kedinize ihtiyaç duyduğu tüm protein ve besin maddelerini verecektir. Yavru kedinizin büyüyene kadar az ve sık yemesi gerekir. Büyüdükçe, mama sıklığını günde ikiye indirebilirsiniz. Yavru kediniz beslenme programına alışacak ve öğünlerinin zamanında verilmesini bekleyecektir – bu yüzden onu hayal kırıklığına uğratmayın!

Oyun saati

Yavru kedinizin her zaman av peşinde olduğunu biliyor muydunuz? Doğal avlanma içgüdüsünü tatmin etmek için oyundan daha iyi bir yol olamaz. Her gün birkaç kere 10-15 dakikanızı – özellikle de evin içinde yaşıyorsa – yavru kedinizle oynamaya ayırmaya gayret edin. Takip etmekten, peşinden koşmaktan ve hamle yapmaktan hoşlanacağı küçük oyuncaklar seçin.

Şımartma saati

Yavru kediniz nasıl yemek saatlerini hatırlıyorsa, ne zaman okşanacağını da bilir. Bu yüzden, ister sabahları ister akşam işten dönünce okşamayı seçin, mutlaka doğru zamanda bolca ilgi gösterin.

Uyku saati

Yavru kediniz, büyük ihtimalle nerede uyuyacağını kendisi seçecektir – bu yatağının üzerindeki battaniye olabileceği gibi en sevdiğiniz eşofmanınız da olabilir! Kediniz kendisine rahat bir yuva seçtiğinde, onu rahatsız etmemeye çalışın.

Önerilen Makaleler