Yavru Kedilerde Uyku

Yavru kediler uyumayı severler. Aslında kedilerin büyük bir kısmı günde 13-16 saat uyur. Nedeni basittir: Et, zengin bir enerji kaynağıdır ve her öğünden sonra uyumak bu enerjinin korunmasını sağlar.

Bu nedenle, bir dahaki sefere yavru kedinizi şekerleme yaparken yakaladığınızda, bunun tembellikten kaynaklanmadığını hatırlayın. Aksine, tüylü dostunuz büyük kedi kuzenlerinin doğal davranışını taklit ederek, canlanıp bir sonraki av zamanına hazır olmaya çalışıyor!

Alacakaranlık ve şafak vakti

Vahşi doğada, büyük kediler genellikle alacakaranlıkta ve şafak vaktinde hareketlidir; gündüz havanın sıcak olduğu saatleri ise uyuyarak geçirirler. Alacakaranlık ve şafak vakti avlanmak için en uygun zamandır: avları aktiftir ve görme duyuları bu saatlerde her zamankinden daha keskindir.

Yavru kediniz de aynı şekilde davranır; bu yüzden muhtemelen sabah erken saatlerde veya güneş batmadan hemen önce çok aktif olduğunu göreceksiniz. Doğal olarak enerjiyle dolup taştığı bu saatlerde yavru kedinizle kaliteli vakit geçirmek isterseniz, alacakaranlık ve şafak vakti için oyun saati planlayın.

Vücut sıcaklığı

Çok küçük yavru kediler, vücut sıcaklıklarını yetişkinler kadar iyi kontrol edemezler. Vücut sıcaklığını muhafaza etmesine yardımcı olması için, annesine ve dostlarına sarılırlar. Küçük yavruların – ve elbette yaşlı kedilerin – kucağınızda uyumaya bayılmalarının nedeni budur.

Önerilen Makaleler