Yavru Kedilerin Yetişkin Mamasına Geçmesi

Yavru Kedilerde Yetişkin Kedi Mamasına Ne Zaman Geçilmeli?

Yavru kediler için yetişkin mamasına geçiş için uygun zaman önemlidir. Yetişkin kedi mamasına geçiş için ipuçları videomuzda.

Küçük tüylü dostunuz bir yaşını doldurmaya yaklaşırken, değişen ihtiyaçlarına uygun olan dengeli bir yetişkin mamasına geçmeye hazır olacaktır. Yavru kediniz tat ve ısı değişikliklerinin yanı sıra besin maddelerinde yapılan değişikliklere karşı da çok hassastır; bu yüzden yeni mamasına alışması için ona yardımcı olmanız gerekir.

Ne zaman geçilmeli

Yavru kediniz yaklaşık 12 aylıkken yetişkin mamasını denemeye başlamak için hazır olacaktır.

Nasıl geçmeli

Yavru kedinizin mamasını bir haftalık bir süreçte aşamalı olarak değiştirin. Mamayı tamamen değiştirene kadar, birkaç günde bir, yeni mamadan biraz daha ekleyip eski mamayı biraz daha azaltın.

Mamanın ısısı

Büyük kedi kuzenleri gibi yavru kediniz de doğuştan avcıdır. Doğal içgüdüsü ona yalnızca yeni öldürülen şeyleri yemesini söyler. Bu yüzden mamasını buzdolabından çıktığı gibi değil, oda sıcaklığında yemeyi tercih eder.

Dengeli yetişkin maması

Kediniz artık tam anlamıyla büyüdüğüne göre, hem kompleks hem de dengeli bir yetişkin kedi mamasına ihtiyacı olacak. Whiskas® Yetişkin Poşet Maması gibi doğru proteinleri ve besin maddelerini içeren, onun için özel olarak hazırlanmış bir paket mamayı tercih etmek önemlidir.

Önerilen Makaleler