Oyun Zamanının Tadını Çıkarmak

Sevimli yavru kediniz avlanmaya her zaman hazırdır. Eğer doğru hareket ve ses kombinasyonunu yakalarsa, peşinden gitmekten kendini alamayacaktır. Bu doğal içgüdüyü takip etmesine izin vermek mükemmel bir fikirdir, böylece size, kıyafetlerinize veya mobilyalarınıza yönelmesini engellemiş olursunuz!

Oyun önemli bir günlük faaliyettir – özellikle de evde yaşayan kediler için. Yavru kedinizle zaman geçirmek, bağ kurmak için harika bir yöntemdir – ve zihnini ve vücudunu sağlıklı ve aktif tutar. Küçük kedinizi hareketlendirmek için oynayabileceğiniz bazı oyunlar aşağıda belirtilmiştir.

Oyuncaklar

Oyuncu yavru kediniz, kedi nanesinden fare ve torbalar, hareketli toplar, içine oyuncak doldurulmuş toplar, tüyler ve ipe dizilmiş oyuncaklarla oynamaya bayılır. Hareket eden, kıpırdayan ve gözden kaybolan her şey özellikle ilgisini çeker! Oyuncağının peşinden koşup ona doğru hamle yaparak doğa içgüdülerini ortaya çıkarması için çok beklemeniz gerekmeyecektir.

Birlikte oynayabileceğiniz oyunlar:

  • Saklambaç – bir karton kutuya delik açın ve yavru kedinizin içine saklanmaktan ve oyun oynamaktan ne kadar keyif aldığını görün
  • İpe dizilmiş fare – yavru kediniz önünde ulaşamayacağı uzaklıkta sallanan bir şeyin olmasına bayılacak
  • Tüyle gıdıklama – yavru kediniz tüyü yakalamaya çalışırken ikiniz de büyük keyif alacaksınız (yine de küçük keskin pençelerine dikkat edin!)
  • Balık avlama – yavru kediniz ipe dizili şeyleri kovalamaya bayılır; önünden bir anda çekin ve nasıl hamle yaptığına bir bakın!
  • Mükemmel hamle – kartondan yapılmış bir tüp, özellikle de ucundan bir şey sarkıyorsa, size ve yavru kedinize sınırsız eğlence imkanı tanır!

Oyun saatinde, yavru kedinizin birkaç tur kazanmasına izin verin. Aksi takdirde, doğal avlanma içgüdülerini tatmin edemediği için oyundan sıkılır.

Önerilen Makaleler