Kedilerin Ovalaması

Sevimli yavru kedinizin kucağınıza oturup patileriyle bacağınızı ovalamasından daha tatlı bir şey olamaz. Buna kedi masajı diyebiliriz! Bu sevgi ve şefkat gösterisiyle, yavru kediniz doğduğu güne kadar giden doğal bir davranışta bulunmaktadır.

Anne sütü

Yavru kediniz bebekliğinde annesini emerken patilerini annesini vücudunda gezdirirdir – bu süt akışını hızlandıran içgüdüsel bir davranıştır. Bu yüzden, bu ovalama hareketi bazen “süt yolu” olarak da adlandırılır. Bu davranışı büyüdüğünde de devam ettirerek, yavru kediniz size ne kadar güvende ve mutlu hissettiğini gösterir.

Keskin pençeler

Bu küçük masajlar çok sevgi dolu olsa da, bazen hafif rahatsız edici bir hal alabilir! Yavru kediniz pençelerini kalçanıza batırırken, onu itmemeye ya da kovmamaya özen gösterin– annesi böyle bir şeyi asla yapmazdı, bu yüzden kafası karışabilir. Bunun yerine, bacağınıza çıkmadan önce kucağınıza kalın bir battaniye ya da örtü örtün. Ve yavru kedinizi veterinere götürdüğünüz zaman, tırnaklarının kesilmesi gerekip gerekmediğini sorun.

Önerilen Makaleler