Yetişkin Kedi Bakımı

Kedi Dostu Ev

Kediniz evinizi avlanma alanı olarak görecek ve korumak için elinden geleni yapacaktır. Bu yazıyı okuyarak evinizin kedi dostu olmasını sağlayabilirsiniz...
Evinizi kedi dostu hale getirin...Bunun için halıları da düşünmeniz gerekecek!

Tüylü dostunuzun mümkün olduğunca evi benimsemesini istiyorsunuz – evinizi nasıl kedi dostu hale getirebileceğinizi öğrenmek için bu yazıyı okuyun!

Yaz Ayları için İpuçları

Kedilerin güneşlenmeyi sevdiğini hepimiz biliriz – güneşli bir yer bulup bütün gün orayı sahiplenirler. Eğer kediniz güneşlenmeyi çok seviyorsa, korunmasını sağlayın çünkü fark etmeden güneşte yanabilir.
Kedinizin de en az bizim kadar güneşten korunması gerektiğini unutmayın!

Kedinizin tüyleri beyaz veya sarı gibi açık renkliyse, daha kolay yanar. Güneşlenirken kedinizi nasıl koruyabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Dış Dünya

Kedinizin büyük kedi içgüdülerine teslim olduğunu ve dışarı çıkıp temiz hava almak ve avlanmak istediğini fark edebilirsiniz. Tüylü dostunuzun canı istediği gibi girip çıkmasını sağlamak için mutlaka bir kedi kapısı yaptırın.
Kedinize göz kulak olmak isterseniz, bir bahçe kalemi almayı ya da evin yakınında kalması için kedinizi eğitmeyi düşünebilirsiniz.

Tüylü dostunuzun mümkün olduğunca güvende olmasını sağlamak istediğinizi biliyoruz – onu pamuklara sarmalamadan doğal içgüdülerini kontrol altında tutabilmek için bu yazıyı okuyun.

Evdeki Tehlikeler

Kedinizi evde yalnız bırakacaksanız, evinizi kediniz için güvenli hale getirin. Meraklı doğasına karşı koyamayacağını düşünerek keşfe çıkabileceği ortamın güvenli olmasını sağlayın!
Tüylü dostunuzun yeni evini onun için güvenli hale getirmek üzere bu basit yöntemleri kontrol edin...

Kediniz keşfetmeye bayılır fakat aynı zamanda yeniliklere de ihtiyatlı yaklaşır – dengeyi nasıl tutturabileceğinizi ve kedinize dışarıda dolaşma özgürlüğü verebileceğinizi öğrenmek için bu yazıyı okuyun.

Önerilen Makaleler