Dış Dünya

Kediniz, büyük kedi kuzenlerine benzer – güçlü bir merak duygusu olan bir kaşif olarak doğar. Birçok kedi evde kalmaktan memnun olsa da, sizinki – özellikle de erkekse – kedi kapısının ardındaki dünyayı karşı konulamayacak kadar çekici bulabilir.

Kedinizin dışarıda fazla gezinmesinden hoşnut değilseniz, onun tarzını göz ardı etmeden bu doğal davranışı törpülemek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır.

Özgürce koşmak

Kedinizin dış dünyayı keşfe çıkmasına izin verecekseniz, üzerinde isimlik olan bir tasma ve olası avları uyarmak için bir çıngırak takın. Tasmanın elastik bir kısmının olması önemlidir – böylece tasma bir şeye takılırsa kediniz tasmadan kolaylıkla kurtulabilir.

Kedi dostu bahçe

Eğer bir bahçeniz varsa, kedinizin içeride dolaşması için koruyucu bir kalem kullanmayı düşünün. Ayrıca tahtadan direkler ve tellerle bahçeyi koruyabilir ve kedinizin kötü hava şartlarından ya da güneşten kaçabileceği korunaklı alanlar yaratabilirsiniz. Bir tırmanma direği ve kedinizin tırmanabileceği seviyeli tünekler koyarak kedinize ekstra eğlence yaratabilirsiniz.

Önerilen Makaleler