Yetişkin Kedilerde Beslenme

Kedi Nanesi Hakkında Her Şey

Kedi nanesi, kedinizi heyecan içerisinde bırakabilecek bir şeydir. Kedinizi oyun oynamaya, egzersiz yapmaya ve genel anlamda iyi hissetmeye teşvik eder. Fakat kedi nanesi kediler için neden etkileyicidir ve kedinizi mutlu etmek için kedi nanesini nasıl kullanabilirsiniz?
Kedi nanesi bağımlılık yapmaz, bu nedenle ona zarar vermeyeceğinden emin olabilirsiniz.

Kedi nanesi nedir?

Kedi nanesi, nanegillerden bir bitkidir. İnsanlar, Roma döneminden bu yana her türlü şikayeti tedavi etmek için kedi nanesinin tıbbi özelliklerinden faydalanırlar. Kedilerse – asla hayır demezler!

Diyet Kedi Mamaları Alerjilerle Nasıl Savaşır?

Bazı insanların kedilere alerjisi vardır ama bazı kedilerin farklı mama türlerine alerjisinin olabileceğini biliyor muydunuz? Eğer veterineriniz kedinizde bir gıdaya karşı alerji olduğunu belirlerse, en basit çözüm bu besini tüketmemesini sağlamaktır.
Veterineriniz ilk olarak, kedinizin düzenli olarak yediği mamaların bir listesini isteyecektir.

Eliminasyon diyeti

Eğer bir sorun olduğunu biliyorsanız ama hangi besinin yol açtığından emin değilseniz, veterineriniz özel bir “eliminasyon diyeti” hazırlamanıza yardımcı olur.

Kedi Besinleri – Nelere İhtiyaç Duyar?

Vahşi doğada, büyük kediler ihtiyaç duydukları tüm besinleri avlarından alırlar. Kediniz de yakaladığı her şeyi yemek isteyen doğal bir avcı ama sağlıklı ve doğru kiloda kalmak için ihtiyaç duyduğu dengeli beslenmeyi ona sizin sunmanız gerekiyor. Bu yüzden, ihtiyaçları hakkında bilgi edinmeniz doğru olacaktır.
Mineraller kedinizin güçlü dişlere ve kemiklere sahip olmasını sağlar.

Büyümek için vitaminler

Kediniz, önemli vücut fonksiyonları için vitaminlere ihtiyaç duyar. Vitaminler görme kabiliyetini, kemik büyümesini ve metabolizmasını destekler – aslında, kedinizin vücudunun her bir parçası o ya da bu nedenle vitaminlere ihtiyaç duyar.

Önerilen Makaleler