Yetişkin Kedi Sağlığı

Kedinizi Veterinere Götürmek

Doğası gereği, kediniz yalnız ve bağımsız bir ruha sahiptir. Vahşi doğadaki büyük kedi kuzenleri gibi, kendi başının çaresine bakmaya alışkındır.
Semtinizdeki veterinerin iletişim bilgilerini elinizin altında bulundurun.

Doğası gereği, kediniz yalnız ve bağımsız bir ruha sahiptir. Vahşi doğadaki büyük kedi kuzenleri gibi, kendi başının çaresine bakmaya alışkındır. Fakat bazen biraz yardıma ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle, sağlığından endişe ederseniz, onu veterinere götürmeniz önemlidir.

Kedi Alerjileri

Kedi alerjisiyle başa çıkmanın en basit yolu kedilerden uzak durmaktır! Bir kediniz varsa veya bu harika hayvanlarla birlikte vakit geçirmekten keyif alıyorsanız, üzülmeyin – hayatı kolaylaştırmak için yapabileceğiniz çok şey var.
Kedisi olan bazı insanlar alerjileri olduğunun farkında değildir.

Kedilere karşı alerjimin olduğunu nasıl anlarım?

Kedi alerjisi biraz gribe benzer. Gözlerde ağrı, hapşırma nöbetleri ve bazen de ciltte kaşıntı ortak semptomlar arasındadır.

Gözler, Kulaklar ve Cilt

Kedinizin gözleri ve kulakları, tıpkı vahşi doğadaki büyük kuzenleri gibi son derece hassastır.
Keskin görüş kabiliyeti onu doğuştan bir avcı yapar.

Kedinizin sağlığı konusunda endişelendiğinizde veterinere gitmeniz önemli olmakla birlikte, gözlerinin, kulaklarının ve cildinin iyi durumda olduğundan emin olmak için yapabileceğiniz bazı basit kontroller mevcuttur.

Kedinizin Ağırlığı

Vahşi doğada, büyük kediler yalnızca yakaladıkları avları yerler. Kediniz de doğal bir avcı ama sağlıklı ve doğru kiloda kalmak için ihtiyaç duyduğu dengeli beslenmeyi ona sizin sunmanız gerekiyor.
Kedinizi tartmak daha basit olamazdı – banyodaki baskülü kullanmanız yeterli.

Fakat o kocaman gözlerdeki yalvaran bakışa karşı koymak zor olabilir ve ödüller oyun zamanının büyük bir kısmını kaplayabilir. Bu yüzden arada bir kedinizi tartın ve onu aşırı şımartmadığınızdan emin olun!

Önerilen Makaleler