Kedinizi Veterinere Götürmek

Doğası gereği, kediniz yalnız ve bağımsız bir ruha sahiptir. Vahşi doğadaki büyük kedi kuzenleri gibi, kendi başının çaresine bakmaya alışkındır. Fakat bazen biraz yardıma ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle, sağlığından endişe ederseniz, onu veterinere götürmeniz önemlidir.

Semtinizdeki veterinerin iletişim bilgilerini elinizin altında bulundurun, ayrıca açık olduğu saatleri ve açık olmadığı saatlerde meydana gelen acil durumlarla ilgili talimatları da bir köşede saklayın. Kedinizi veterinere götüremeseniz bile, telefonla faydalı bilgiler alabileceğinizi unutmayın.

İleriyi düşünmek

Eğer kedinize anestetik bir ilaç verilmesi gerekebileceğini düşünüyorsanız, veterinere gitmeden önce bir şey yiyip içmemesini sağlayarak veterinerin işini kolaylaştırabilirsiniz. Ve acil durumlarda bile, yola çıktığınızı bildirmek için önceden veterineri aramaya gayret edin. Bu şekilde, siz varmadan önce gerekli hazırlığı yapabilir.

Rahat bir yolculuk yapmak

Kedinizin güvenliği için, seyahat ederken kedinizin kapalı bir yerde olmasını sağlamak önemlidir. Kilitli kedi sepeti en iyi seçenektir. Eğer sepetiniz yoksa, sağlam bir karton kutu kullanabilirsiniz. Hava alması için kutuya birkaç küçük delik açın ve iyice bağlayarak dışarı çıkmasını engelleyin.

Yolculuk sırasında kedinizin rahatını düşünmeniz normal ama sepetin ya da kutunun içine çok fazla yastık veya örtü koymayın – aksi takdirde, kedinize yer kalmaz! Eski bir süveter ya da birkaç kat gazete parçası ihtiyacını karşılar.

Veterinere rutin veya acil bir ziyarette bulunduğunuzu dikkate almaksızın, sakin kalmaya dikkat edin. Yatıştırıcı sözler söyleyerek ya da sevdiği bir oyuncağı vererek, kedinizin kendisini rahat hissetmesine yardımcı olabilirsiniz.

Önerilen Makaleler