Temel Bilgiler

Kedi Seçmek

Tebrikler! Bir kedi almaya karar verdiniz. Sizin için en iyisi hangi tür? Cins bir kedi mi almalısınız? Uzun tüylü kedi mi yoksa kısa tüylü kedi mi? Erkek mi yoksa dişi mi?
Kesin olan bir şey var – çok fazla seçeneğe sahipsiniz.

Hatta eğlenceyi ikiye veya üçe katlamak ya da yalnız kalmamalarını sağlamak için iki ya da daha fazla kedi almanızın uygun olup olmayacağını merak ediyor olabilirsiniz.

Kedilerle İletişim

Büyük kedi kuzenleri gibi, tüylü dostunuzun davranışları bir dizi doğal içgüdüye göre şekillenir. Bu içgüdüleri anladığınızda, neyi neden yaptığını daha iyi anlayacaksınız.
Kediniz sürekli olarak sizinle iletişim kurar – tek yapmanız gereken izlemek ve dinlemek!

Böylece, kedinizin yaramaz ya da inatçı olduğunu düşünmek gibi bir tuzağa düşmeyeceksiniz… ve sadece bir kedi gibi davranacağını fark edeceksiniz!

Kedi Davranışı

Kedinizi özel kılan bir şey varsa, o da bağımsız ruhudur. Fakat kediler düşündüğümüzden daha sosyal olabilirler mi?
Kediler birbirlerini temizlemekle kalmayıp aynı zamanda alınlarını, yanaklarını, yanlarını ve bazen kuyruklarını da birbirlerine sürtmeyi severler.

Temizlik ve Bakım

Her ne kadar bağımsız olsalar da, kediler bazen birbirleriyle ilişki kurarlar. Karşılıklı olarak birbirlerini temizlemek bu ilişkinin kurulmasında rol oynar.

Kedi Sesleri

Pek çok kedi gibi, tüylü dostunuz da muhtemelen sohbet etmeyi seviyor. Fakat hoş bir sohbetle bütün gece uyumanızı engellemek arasında bir fark var! Eğer kedinizi başınızı şişiriyorsa, endişelenmeyin – bu sorunu çözmek için yapabileceğiniz pek çok şey var.
Sık miyavlamak çoğunlukla ilgi istediğini gösterir

Ona kapıyı göstermek

Bazen kazanmanız mümkün değildir. Kediniz önce dışarı çıkmak için miyavlar. Sonra da içeri girmek için. İşte bağımsız ruhu kendisini gösteriyor. Neyse ki çok basit bir çözümü var – kapınıza bir kedi kapısı monte ettirin.

Önerilen Makaleler