Covid-19 Soru - Cevap

Evcil hayvanlarım koronavirüsüne yakalanabilir mi?

Evcil hayvanların insanların etkilendiği COVID-19'dan etkilendiğine veya insanlara geçen bu enfeksiyona kaynak olduklarına dair bir kanıt bulunmamaktadır. Koronavirüsler türlere özel olma eğilimindedir. Örneğin kedi ve köpeklerin kendilerine özel virüsleri vardır ve insanları etkileyen virüslerden etkilenmemektedirler.

Evcil hayvanıma maske takmamı önerir misiniz?

Maskelerin evcil hayvanları enfeksiyon hastalıklarından veya hava kirliliğinden koruduğuna dair bilimsel bir kanıt bulunmamaktadır. Evcil hayvanların yüzü insanlarınkinden çok daha farklı formlardadır, bu nedenle maskenin onların yüzüne düzgün bir şekilde oturma olasılığı düşüktür. Ayrıca evcil hayvanlarımıza yüzlerine neden bir şey taktığımızı açıklayamayız bu da korkmalarına sebep olabilir.

Evcil hayvanımın mamasından koronavirüs kapma olasılığı var mıdır?

Mevcut koronavirüs salgınının insanlara da evcil hayvanlara da gıda güvenliği açısından ambalaj veya gıdanın kendisi yoluyla herhangi bir risk teşkil etmediğinden emin olabilirsiniz. Ürünlerimizin üretiminde kullanılan işleme koşulları virüsü yok etmek için yeterlidir.

Evcil hayvanımı koronavirüse yakalanmaktan en iyi nasıl korurum?

Evcil hayvanların insanların etkilendiği COVID-19'dan etkilendiğine veya insanlara geçen bu enfeksiyona kaynak olduklarına dair bir kanıt bulunmamaktadır. Önerilerimiz:
- Ellerinizi önemle yıkamanız
- Evcil hayvanlarınızı enfekte kişilerden uzak tutmanız
- Eğer enfekte kişilerin etrafında bulunmuşlarsa evcil hayvanlarınızı karantinaya almanız.

Ürünlerinizin içeriğini elde ettiğiniz yerler evcil hayvanların gıda güvenliği açısından uygun mu?

Ürünlerimizin içeriğindeki malzemeleri dünyanın çeşitli bölgelerinden elde ediyoruz. Yalnızca bölgesel yasalara ve yüksek standartlarımıza uyan yüksek kalitede içerikler kullanıyoruz. Besin ürünlerimizin üretiminde kullanılan işleme koşulları virüsü yok etmek için yeterlidir.

Mama stoklarında sorun yaşanır mı?

Gelecekte ürünlerimize talebin artacağını öngörüyoruz bu nedenle ekiplerimizle üretimi arttırma ve evcil hayvanları beslemeyi sürdürmek için sıkı çalışmalar içerisindeyiz.

Her zaman kullandığımız mamayı alamıyorum. Beslenme düzeninde değişikliğe gitmem uygun olur mu?

Evet! İdeali, mevcutta kullandığınız mamaya benzer (kuru ve/veya yaş) bir mama seçip,bunu küçük miktarlarda ani mama değişikliğinin evcil hayvanınızın diyetinde bir soruna yol açmayacağına emin olacak şekilde 1 haftaya yayarak yapabilirsiniz.

Hasta olursam yine de evcil hayvanıma bakabilir miyim?

Mümkünse hasta olduğunuzda evcil hayvanlarınıza haneden başka birinin bakmasını sağlayın. Eğer hastayken evcil hayvanınıza bakmak veya etraflarında olmak zorundaysanız, onlara temas etmeden önce ve sonra ellerinizi yıkamayı ve maske takmayı ihmal etmeyin.