Eve Av Getirmek

Vahşi doğadaki bütün büyük kediler gibi, sevimli yavru kediniz de aslında becerikli bir avcıdır. Avlanma ve av yakalama onun doğal davranışının önemli bir parçasıdır, bu nedenle tüylü dostunuz eve arada sırada avını getirebilir.

Avı tutmak

Yavru kedinizin avını eve getirmesinin en önemli nedeni avının işini bitirmektir. Avını ilk yakaladığında, yavru kediniz vücuduyla sürükleyebileceği her yere avını da götürecektir. Avını öldürmek için, boynunu ısırması gerekir ama bunu yapmak için avını yere bırakamaz çünkü yavru kediniz bunu yaparken ava göz kulak olacak birileri yoktur.

Avını yakaladığı yerde bunu yapmak yerine, yavru kediniz avını eve taşımayı tercih eder. Bu şekilde, av kaçmaya kalkışırsa, onu yakalama ihtimali daha yüksek olacaktır.

Kapı eşiğinde küçük hediyeler

Yavru kediniz yakaladığı avla birlikte kapının eşiğine geldiğinde, size hediye getirdiğini düşünmek hoşunuza gidebilir. Aslında küçük avcınız doğal içgüdülerini dinleyerek avının işini kendisini güvende hissettiği ve diğer avcılar tarafından rahatsız edilmeyeceği bir yerde bitirmeyi tercih etmiştir.

Önerilen Makaleler